Detta jobb går inte längre att söka
Men kolla in våra andra jobb istället!
Har du flera års erfarenhet som ekonom och söker en nyckelroll i en affärsnära miljö? Då är det här rätt utmaning för dig.
Som controller i ett väletablerat installationsföretag i Örebro får du en nyckelroll i att analysera och driva lönsamhet i projekt. Här finns en tydlig vision, starka värderingar och en möjlighet att arbeta nära ledningen. Du får använda din analytiska förmåga och ditt affärssinne i en verksamhet där både teknik och ekonomi möts. Vi erbjuder en stabil arbetsmiljö med hög kompetens, en bransch i förändring och en roll där du får stort förtroende. Hos oss är kvalitet och långsiktighet centralt. Sök rollen som controller i Örebro redan idag!
Ditt anställningserbjudande
Hos oss får du ett brett och utvecklande uppdrag med stort eget ansvar och direkt påverkan på bolagets utveckling. Vi värdesätter din kompetens och erbjuder en inkluderande kultur med korta beslutsvägar, god samverkan mellan funktioner och ett starkt fokus på långsiktiga relationer. Du blir en del av ett värderingsstyrt företag som satsar på dig och din utveckling. Vi erbjuder även konkurrenskraftiga villkor och möjligheten att påverka din arbetsvardag.
Dina arbetsuppgifter
I rollen som controller arbetar du nära CFO och har en central roll i ekonomifunktionen. Du kommer bland annat att:
Värt att veta
Tjänsten är placerad i Örebro. Du rapporterar direkt till CFO och ingår i ett team som arbetar nära verksamheten. Det är en tillsvidareanställning på heltid med start enligt överenskommelse. Arbetsmiljön präglas av affärsfokus, kompetens och samverkan över gränserna.
Våra förväntningar
Vi söker dig med en relevant ekonomisk utbildning och flera års erfarenhet av ekonomiskt och administrativt arbete. Du har goda kunskaper i regelverk inom ekonomi och är trygg i hela redovisningsprocessen. Du uttrycker dig obehindrat på svenska och engelska i både tal och skrift. Som person är du affärsmässig, resultatinriktad och har en stark analytisk förmåga. Du är uthållig, självgående och har lätt för att bygga relationer med både interna och externa parter.